







AISIPRIN 24 Pcs Glass Spice Jars with 398 Labels, 4oz Empty Square Containers Seasoning Bottles - Shaker Lids, Funnel, Brush and Marker Included(Black Metal Caps)
In Stock
SKU: 39FDD990
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | AISIPRIN |
| Department | Kitchen Accessories |
| Brand Name | AISIPRIN |
| Recommended Uses For Product | Spices |
| Item Form | Square |
| Manufacturer | AISIPRIN |
| Item height | 3.9 inches |
| Other Special Features of the Product | Transparent, Waterproof |
| Closure Type | Twist Lock |
| Colour | Black |
| Container Shape | Square |
| Material Type | Metal |
| Material Features | lead free |
| Is the item dishwasher safe | No |
| Material Type Free | Lead Free |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Is the item microwaveable | No |
| Capacity | 113 g |
| Item Dimensions L x W x H | 41L x 41W x 104H millimeters |
| Package Quantity | 1 |
| Item Weight | 113 g |
| Item Volume | 118 Milliliters |
| Unit Count | 24 Count |
| Item Model Number | 39FDD990 |
About This Item
- ●【Complete Spice Jars Set】24 empty square glass spice jars, 24 Shaker Lids, 24 Metal Caps, 398 waterproof spice jar labels( 150 square Labels and 150 round labels are preprinted + 20 square labels and 18 round labels are blank + 60 expiration date), a collapsible silicone funnel, a marker and a brush.
- ●【Premium Accessory】Silicone funnels make it easy to fill your spices. 398 Common spice labels include round and square labels that you can choose to mark the side or lid of the jar, as well as blank labels and pens for you to write on.
- ●【Durable Materials】Our spice jars are made of high quality lead-free thickened glass, clear glass lets you see spices clearly. Unique modern design style fits any spice rack, cabinet, organizer, drawer or kitchen. The labels are waterproof and removable, so you can easily remove and replace them.
- ●【Multifunctional Container】Perfect for food storage, such as spice, seasoning, herb, sugar, salt, etc. Also can be used as gifts, party decorations, gift jars and DIY projects.
- ●【Service】We offer you a risk-free satisfaction guarantee, Please be assured the purchase. If there is any damage after receiving, Please feel free to contact us for help in anytime.
Customer Reviews (12)
Based on 12 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
【Complete Spice Jars Set】24 empty square glass spice jars, 24 Shaker Lids, 24 Metal Caps, 398 waterproof spice jar labels( 150 square Labels and 150 round labels are preprinted + 20 square labels and 18 round labels are blank + 60 expiration date), a collapsible silicone funnel, a marker and a brush. 【Premium Accessory】Silicone funnels make it easy to fill your spices. 398 Common spice labels include round and square labels that you can choose to mark the side or lid of the jar, as well as blank labels and pens for you to write on. 【Durable Materials】Our spice jars are made of high quality lead-free thickened glass, clear glass lets you see spices clearly. Unique modern design style fits any spice rack, cabinet, organizer, drawer or kitchen. The labels are waterproof and removable, so you can easily remove and replace them. 【Multifunctional Container】Perfect for food storage, such as spice, seasoning, herb, sugar, salt, etc. Also can be used as gifts, party decorations, gift jars and DIY projects. 【Service】We offer you a risk-free satisfaction guarantee, Please be assured the purchase. If there is any damage after receiving, Please feel free to contact us for help in anytime.
Our Take
AISIPRIN kitchen products on Vivabay are chosen for reliability and ease of use. We look at build quality, cleaning convenience, and how well each product handles everyday cooking tasks.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.9/5 by verified buyers — 12 reviews confirm quality.
- ✓Currently 20% off the regular price — competitive pricing checked against major retailers.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.