
ANNIE'S - MACARONI AND CHEESE Gluten Free Rice Pasta and Cheddar, No Artificial Flavours or Synthetic Colours, Contains Real Cheese and Milk Ingredients
In Stock
SKU: F4E6D1ED
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Annie's Homegrown |
| Department | Pasta Dishes |
| RICE PASTA & CHEDDAR | Indulge in our delicious Annie's Gluten Free Rice Pasta & Cheddar Macaroni & Cheese; A perfect meal for those with gluten sensitivity or anyone looking for a tasty alternative to traditional pasta |
| GLUTEN FREE | Enjoy the scrumptious taste of gluten free mac and cheese without compromising on flavour or texture; Satisfy your cravings while adhering to a gluten-free lifestyle |
| MADE WITH REAL CHEESE | Our macaroni and cheese is made with real, creamy cheddar cheese; Taste the difference quality ingredients make in every bite of our mouthwatering mac n cheese |
| NO ARTIFICIAL INGREDIENTS | Savour our Annie's gluten free macaroni and cheese made without any artificial flavours, synthetic colours, or preservatives; A wholesome choice for you and your family |
| CONTAINS | 170 g, three servings |
| Brand Name | ANNIE'S |
| Coin Variety 1 | Cheese,Rice |
| Diet Type | Gluten Free |
| Container Type | Box |
| Item Form | Dinner Kit |
| Flavor | Cheddar Cheese |
| Cuisine | Western |
| Manufacturer | GENERAL MILLS CANADA CORPORATION |
| Specialty | GMO Free, Glu, No Artificial Flavors |
| UPC | 013562000432 |
| Global Trade Identification Number | 00013562000432 |
| Country of Origin | USA |
| Manufacturer Contact Information | MISSISSAUGA, ON, L4W 5N9 CA |
| Item Weight | 170 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Size | 170 g (Pack of 1) |
| Package-weight | 0.22 Kilograms |
| Unit Count | 170 Grams |
| Item Model Number | F4E6D1ED |
About This Item
- βRICE PASTA & CHEDDAR: Indulge in our delicious Annie's Gluten Free Rice Pasta & Cheddar Macaroni & Cheese; A perfect meal for those with gluten sensitivity or anyone looking for a tasty alternative to traditional pasta
- βGLUTEN FREE: Enjoy the scrumptious taste of gluten free mac and cheese without compromising on flavour or texture; Satisfy your cravings while adhering to a gluten-free lifestyle
- βMADE WITH REAL CHEESE: Our macaroni and cheese is made with real, creamy cheddar cheese; Taste the difference quality ingredients make in every bite of our mouthwatering mac n cheese
- βNO ARTIFICIAL INGREDIENTS: Savour our Annie's gluten free macaroni and cheese made without any artificial flavours, synthetic colours, or preservatives; A wholesome choice for you and your family
- βCONTAINS: 170 g, three servings
Customer Reviews (1)
Based on 1 review
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
RICE PASTA & CHEDDAR: Indulge in our delicious Annie's Gluten Free Rice Pasta & Cheddar Macaroni & Cheese; A perfect meal for those with gluten sensitivity or anyone looking for a tasty alternative to traditional pasta GLUTEN FREE: Enjoy the scrumptious taste of gluten free mac and cheese without compromising on flavour or texture; Satisfy your cravings while adhering to a gluten-free lifestyle MADE WITH REAL CHEESE: Our macaroni and cheese is made with real, creamy cheddar cheese; Taste the difference quality ingredients make in every bite of our mouthwatering mac n cheese NO ARTIFICIAL INGREDIENTS: Savour our Annie's gluten free macaroni and cheese made without any artificial flavours, synthetic colours, or preservatives; A wholesome choice for you and your family CONTAINS: 170 g, three servings
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 4.4/5 by verified buyers β 1 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.