





ASRock H510M-HDV/M.2 SE Motherboard DDR4 3200MHz HDMI, DVI-D, D-Sub 10th Gen IntelĀ® Core⢠11th Gen IntelĀ® Coreā¢(LGA1200) 128Mb AMI UEFI, BIOS
(13 reviews)
$145.50
In Stock
SKU: B3B5F9D9
Key Features:
LGA 1200Personal Computer+26 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | ASRock |
| Department | Motherboards |
| Processor Socket | LGA 1200 |
| Compatible Devices | Personal Computer |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Compatible Processors | 10th Gen Intel Core Processors, 11th Gen Intel Core Processors |
| Chipset Type | H510 |
| Platform | Windows 10, Windows 11 |
| CPU Model | Core i5 |
| Memory Storage Capacity | 32 GB |
| Ram Memory Maximum Size | 32 GB |
| Main Power Connector Type | 24-Pin |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Memory Slots Available | 2 |
| Number of Ports | 6 |
| S/PDIF Connector Type | Optical |
| System Bus Standard Supported | SATA 3 |
| Total SATA Ports | 4 |
| USB 2.0 | 2 |
| Total Usb Ports | 6 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Total PCIe Ports | 2 |
| Brand | ASRock |
| Model Name | H510M-HDV/M.2 SE mATX Intel H510 2DDR4 S1200 gen11 re |
| Model Number | 90-MXBM00-A0UAYZ |
| Manufacturer | ASROCK |
| Global Trade Identification Number | 04710483943126 |
| Item height | 5 Centimetres |
| Item Weight | 730 Grams |
| Item Dimensions L x W x H | 31L x 21W x 5H Centimetres |
| Item Model Number | B3B5F9D9 |
About This Item
- ā90-MXBM00-A0UAYZ
Customer Reviews (13)
4.3
Based on 13 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
90-MXBM00-A0UAYZ
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- āRated 4.3/5 by verified buyers ā 13 reviews confirm quality.
- āFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ā30-day hassle-free returns ā if it doesn't meet your expectations, send it back.