










CHEERIOS Naturally Flavoured Honey Nut Cereal Box, Made with Real Honey, Whole Grain is the First Ingredient, 430 Grams Package of Cereal
In Stock
SKU: B462ADF6
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Cheerios |
| Department | Cold Cereal |
| BREAKFAST CEREAL | With the goodness of Cheerios and the taste of golden honey, savour a bowl of Honey Nut Cheerios and give yourself a moment of enjoyment; Perfect for breakfast, as a snack, or added to your favourite trail mix or cereal bars |
| HONEY NUT FLAVOUR | Simply made whole grain oats and sweetened with real honey and natural almond flavour; A family favourite perfect for kids, adults, and everyone in between |
| DELICIOUS SNACK | Made with real honey and whole grain oats and includes three grams of fibre per serving; No artificial flavours or colours |
| PANTRY FAVOURITE | A pantry and kids snacking favourite; Perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack |
| CONTAINS | 430 g, one ct |
| Brand Name | Cheerios |
| Age Range Description | Adult |
| Manufacturer | GENERAL MILLS CANADA CORPORATION |
| UPC | 065633132948 |
| Cuisine | Western |
| Country of Origin | USA |
| Manufacturer Contact Information | MISSISSAUGA, ON, L4W 5N9 CA |
| Diet Type | Kosher |
| Flavor | Honey Nut Cereal |
| Item Form | Flaked |
| Specialty | Kosher Certified |
| Container Type | Box |
| Breakfast Cereal Type | Cold Cereal |
| Unit Count | 430 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 430 Grams |
| Size | 430 g (Pack of 1) |
| Total Eaches | 1 |
| Package-weight | 0.52 Kilograms |
| Item Model Number | B462ADF6 |
About This Item
- βBREAKFAST CEREAL: With the goodness of Cheerios and the taste of golden honey, savour a bowl of Honey Nut Cheerios and give yourself a moment of enjoyment; Perfect for breakfast, as a snack, or added to your favourite trail mix or cereal bars
- βHONEY NUT FLAVOUR: Simply made whole grain oats and sweetened with real honey and natural almond flavour; A family favourite perfect for kids, adults, and everyone in between
- βDELICIOUS SNACK: Made with real honey and whole grain oats and includes three grams of fibre per serving; No artificial flavours or colours
- βPANTRY FAVOURITE: A pantry and kids snacking favourite; Perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack
- βCONTAINS: 430 g, one ct
Customer Reviews (1)
Based on 1 review
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
BREAKFAST CEREAL: With the goodness of Cheerios and the taste of golden honey, savour a bowl of Honey Nut Cheerios and give yourself a moment of enjoyment; Perfect for breakfast, as a snack, or added to your favourite trail mix or cereal bars HONEY NUT FLAVOUR: Simply made whole grain oats and sweetened with real honey and natural almond flavour; A family favourite perfect for kids, adults, and everyone in between DELICIOUS SNACK: Made with real honey and whole grain oats and includes three grams of fibre per serving; No artificial flavours or colours PANTRY FAVOURITE: A pantry and kids snacking favourite; Perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack CONTAINS: 430 g, one ct
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 4.8/5 by verified buyers β 1 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.