






Cobratype Canebrake Gaming PC - AMD Ryzen 7 5600G, AMD Radeon Vega 7 Graphics, 16GB DDR4 RAM, 512GB NVMe, Windows 11 Home - Gaming Desktop
In Stock
SKU: 9826358D
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Cobratype |
| Department | Cobratype |
| CPU | AMD Ryzen 5 5600G (up to 4.40 GHz) |
| GPU | AMD Radeon RX Vega 7 APU |
| Cooling | AMD Wraith |
| PSU | 500w 80+ PSU |
| Case | Gamdias Argus E2 |
| CPU Type | AMD Ryzen 5 5000 Series |
| GPU/VGA Type | AMD Radeon Vega 7 |
| CPU Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Memory Capacity | 16GB DDR4 |
| SSD | 512GB NVMe |
| HDD | No |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Color | Black |
| Processor | AMD Ryzen 5 5600G 3.9 GHz |
| Memory | 16GB DDR4 |
| Storage | 512GB SSD |
| CPU Base Frequency | 3.90GHz |
| Screen Size | No Screen |
| First Listed on Newegg | March 24, 2023 |
| Item Model Number | 9826358D |
Customer Reviews (3)
Based on 3 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css) CPU AMD Ryzen 5 5600G (up to 4.40 GHz) GPU AMD Radeon RX Vega 7 APU Storage 512 GB m.2 NVMe Cooling AMD Wraith PSU 500w 80+ PSU Memory 16 GB DDR4 RAM Operating System Windows 11 Pro 64-bit Case Gamdias Argus E2
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.