










Cooler Master NR2 Pro AYG-M2C7-N68GII32-N2 Intel Core Ultra 7 265F Gaming Desktop
$3,838.80
In Stock
SKU: 664071C7
Key Features:
Cooler MasterNR2 Pro+33 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Cooler Master |
| Department | Cooler Master |
| Brand | Cooler Master |
| Series | NR2 Pro |
| Model | AYG-M2C7-N68GII32-N2 |
| Release Year | 2025 |
| Type | Gaming & Entertainment |
| AI Features | AI Ready |
| Usage | Consumer, Gaming |
| Color | Black |
| Processor | Intel Core Ultra 7 265F |
| Processor Main Features | 64 bit 20-Core Processor |
| Cache Per Processor | 30 MB L3 Cache |
| Memory | 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000MHz |
| Storage | 2TB M.2 SSD PCIe Gen4 |
| Graphics | Gigabyte GeForce RTX 5080 |
| Power Supply | Cooler Master SFX 850 Gold |
| Case | Cooler Master NR200P MAX V2 |
| Cooling System | Cooler Master 280mm Liquid Cooler |
| Operating System | Windows 11 Home 64-bit |
| Chipset | Intel B860 |
| Motherboard Name | Gigabyte B860I AORUS PRO ICE |
| CPU Type | Intel Core Ultra 7 (Series 2) |
| CPU Name | Intel Core Ultra 7 265F |
| L2 Cache Per CPU | 36 MB |
| L3 Cache Per CPU | 30 MB |
| CPU Main Features | 64 bit 20-Core Processor |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5080 |
| Virtual Reality Ready | Yes |
| Memory Capacity | 32GB DDR5 |
| Memory Speed | DDR5 6000 |
| Memory Spec | 16 GB x 2 |
| SSD | 2TB NVMe |
| HDD | No |
| Storage Spec | 2TB M.2 SSD PCIe Gen4 |
| Optical Drive Type | No |
| First Listed on Newegg | November 06, 2025 |
| Item Model Number | 664071C7 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Cooler Master NR2 Pro Mini ITX β Intel Ultra 7 265F 2.4GHz (5.3 GHz Turbo) | Gigabyte RTX 5080 16GB & B860I AORUS PRO ICE| 32GB DDR5 6000MHz | 2TB Gen4 M.2 | WiFi | Windows 11 | 280mm AIO Gaming PC
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.