



CyberPowerPC Gamer Master Gaming Desktop, AMD Ryzen 5 8400F, NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB, 16GB DDR5, 1TB SSD, Black, GMA7300WST
$1,351.20$1,354.800% OFF
In Stock
SKU: 63943936
Key Features:
CyberpowerPCGaming & Entertainment+12 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | CyberpowerPC |
| Department | CyberpowerPC |
| Brand | CyberpowerPC |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Desktop |
| Usage | Gaming |
| Color | Black |
| Memory | 16 GB |
| CPU Type | AMD Ryzen 5 8000 Series |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5060 |
| Memory Capacity | 16GB DDR5 |
| Memory Speed | DDR5 6000 |
| Memory Spec | 16 GB x 1 |
| SSD | 1TB PCIe |
| Case Features | ABS Kaze Obsidian Black |
| First Listed on Newegg | September 23, 2025 |
| Item Model Number | 63943936 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
CyberPowerPC Gamer Master Gaming Desktop, AMD Ryzen 5 8400F, NVIDIA GeForce RTX 5060 8GB, 16GB DDR5, 1TB SSD, Black, GMA7300WST
Our Take
Looking for a reliable CyberpowerPC laptop or desktop? Vivabay curates computing options that balance performance and value. We compare specs, benchmarks, and real-world usage so you can pick the right machine for work, school, or creative projects.
Why Buy From Vivabay
- βCurrently 0% off the regular price β competitive pricing checked against major retailers.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.
- βTech products ship with full manufacturer warranty coverage.