










DOEARTE Dungeons and Dragons Gifts - Tears of My Players - Dungeon Master Christmas Birthday Gifts for Him DND Lovers - 20oz DND Tumbler
In Stock
SKU: E14B6E7C
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | DOEARTE |
| Department | Tumblers |
| Surprise Your Neighbor on a Special Occasion | Great tumbler with funny quotes that will bring fun to your dining or office table. Perfect inexpensive birthday, farewell or Christmas item for everyone |
| Premium Material and Bpa Free | Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant |
| Used Indoor and Outdoor | Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea |
| Double Wall Vacuum Insulated | Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature |
| Brand | DOEARTE |
| IncludedComponents | gift box |
| Manufacturer | DOEARTE |
| Item height | 3.5 inches |
| Manufacturer Contact Information | quanzhoukuajingshidianzishangwuyouxiangongsi |
| Capacity | 567 g |
| Unit Count | 1.00 Count |
| Item Weight | 299 g |
| Item Dimensions W x H | 17.8W x 8.9H Centimetres |
| Number of Items | 1 |
| Colour | Player Black |
| Product Style | Modern |
| Theme | Thanksgiving, Christmas, Birthday |
| Occasion | Birthday, Christmas, Thanksgiving |
| Shape | Tumblers |
| Material | Stainless Steel |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Material Features | Insulated |
| Reusability | Reusable |
| Material Type Free | BPA Free |
| Other Special Features of the Product | Cold Drinks, Double Wall, Hot Drinks, Leak Proof, Vacuum Insulated |
| Item Model Number | E14B6E7C |
About This Item
- ●Surprise Your Neighbor on a Special Occasion: Great tumbler with funny quotes that will bring fun to your dining or office table. Perfect inexpensive birthday, farewell or Christmas item for everyone
- ●Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant
- ●Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea
- ●Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
- ●Are You Looking for a Perfect Item for Your Neighbor: These novelty tumblers are the perfect neighbor gifts, new neighbor gifts, housewarming gifts, new home gifts. They come with a unique design sure to fetch compliments
Customer Reviews (13)
Based on 13 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Are You Looking for a Perfect Item for Your Neighbor: These novelty tumblers are the perfect neighbor gifts, new neighbor gifts, housewarming gifts, new home gifts. They come with a unique design sure to fetch compliments Surprise Your Neighbor on a Special Occasion: Great tumbler with funny quotes that will bring fun to your dining or office table. Perfect inexpensive birthday, farewell or Christmas item for everyone Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.9/5 by verified buyers — 13 reviews confirm quality.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.