










DOEARTE Gamer Gifts - Gifts for Gamers Men - Gaming Gift for Man, Teenage, Teen Boys, Boyfriend - Birthday Christmas Gift Set for Gamers - 20oz Tumbler
In Stock
SKU: 66328DE7
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | DOEARTE |
| Department | Tumblers |
| Premium Material and Bpa Free | Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant |
| Used Indoor and Outdoor | Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea |
| Double Wall Vacuum Insulated | Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature |
| Brand | DOEARTE |
| Recommended Uses For Product | Home, Travel |
| IncludedComponents | gift box |
| Item height | 8.89 Centimetres |
| Manufacturer Contact Information | quanzhoukuajingshidianzishangwuyouxiangongsi |
| Capacity | 567 g |
| Unit Count | 1.00 Count |
| Item Weight | 299 g |
| Item Dimensions W x H | 17.8W x 8.9H Centimetres |
| Number of Items | 1 |
| Colour | Gamer Black |
| Product Style | Modern |
| Theme | Gamer Gifts |
| Occasion | Birthday, Christmas, Valentine's Day |
| Shape | Tumblers |
| Material | Stainless Steel |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Material Features | Insulated, Unbreakable |
| Reusability | Reusable |
| Other Special Features of the Product | Cold Drinks, Double Wall, Hot Drinks, Leak Proof, Vacuum Insulated |
| Item Model Number | 66328DE7 |
About This Item
- ●Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant
- ●Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea
- ●Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
- ●Cool Gifts for Game Lovers - With striking graphics featuring game controllers and pixel art, this tumbler is perfect for expressing your love for gaming. It’s a thoughtful and practical present that any gamer will appreciate
- ●Ideal Gift for Gamers -Games can provide relaxing and fun opportunities. Presents for boys, teens, husbands, sons, friends, and boyfriends for Christmas, birthdays, Valentine's Day
Customer Reviews (13)
Based on 13 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Cool Gifts for Game Lovers - With striking graphics featuring game controllers and pixel art, this tumbler is perfect for expressing your love for gaming. It’s a thoughtful and practical present that any gamer will appreciate Ideal Gift for Gamers -Games can provide relaxing and fun opportunities. Presents for boys, teens, husbands, sons, friends, and boyfriends for Christmas, birthdays, Valentine's Day Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.9/5 by verified buyers — 13 reviews confirm quality.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.