










DOEARTE Tech Gifts for Men - Tech Support Checklist - Technical Gifts for Dad, Technician, Programmer, Techs Lover - 20oz Tumbler
In Stock
SKU: C04EFD41
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | DOEARTE |
| Department | Tumblers |
| Tech Gifts for men | Show off your love for tech with this humorous tumbler, perfect for tech enthusiasts and IT professionals. It’s a fun, memorable gift that’ll make them smile every time they take a sip |
| Hilarious Reminder Tumbler | This hilarious tumbler is the perfect way to show off your tech obsession, perfect for tech enthusiasts and IT professionals |
| Premium Material and Bpa Free | Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant |
| Used Indoor and Outdoor | Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea |
| Double Wall Vacuum Insulated | Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature |
| Brand | DOEARTE |
| IncludedComponents | gift box |
| Item height | 8.89 Centimetres |
| Capacity | 567 g |
| Unit Count | 1.00 Count |
| Item Weight | 299 g |
| Item Dimensions W x H | 17.8W x 8.9H Centimetres |
| Number of Items | 1 |
| Colour | Tech Black |
| Product Style | Tech Support |
| Theme | Graduation, Christmas |
| Occasion | Christmas, Graduation |
| Shape | Tumblers |
| Material | Stainless Steel |
| Product Care Instructions | Hand Wash Only |
| Other Special Features of the Product | Cold Drinks, Double Wall, Hot Drinks, Leak Proof, Vacuum Insulated |
| Item Model Number | C04EFD41 |
About This Item
- ●Tech Gifts for men: Show off your love for tech with this humorous tumbler, perfect for tech enthusiasts and IT professionals. It’s a fun, memorable gift that’ll make them smile every time they take a sip
- ●Hilarious Reminder Tumbler: This hilarious tumbler is the perfect way to show off your tech obsession, perfect for tech enthusiasts and IT professionals
- ●Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant
- ●Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea
- ●Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
Customer Reviews (13)
Based on 13 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Tech Gifts for men: Show off your love for tech with this humorous tumbler, perfect for tech enthusiasts and IT professionals. It’s a fun, memorable gift that’ll make them smile every time they take a sip Hilarious Reminder Tumbler: This hilarious tumbler is the perfect way to show off your tech obsession, perfect for tech enthusiasts and IT professionals Premium Material and Bpa Free: Crafted with 18/8 food grade stainless steel these tumblers are durable, unbreakable, sweat proof, rust resistant Used Indoor and Outdoor: Our Tumbler is suitable for any indoor or outdoor places. The tumbler can help maintain your drink’s temperature for a long time, which makes the ideal companion for alcoholic, cocktails, water, tea Double Wall Vacuum Insulated: Made only from the highest quality premium 304 18/8 food grade stainless steel, highly resistant to rust and break. Can help maintain your drinks temperature for a long time and protects your hands against the temperature
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.9/5 by verified buyers — 13 reviews confirm quality.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.