







Genuine Replacement Display for Garmin Alpha 200i / Alpha 200 GPS Dog Tracking System LCD Screen Display Assembly | HD Touchscreen + Digitizer Combo | Compatible with Alpha 200i...
In Stock
SKU: A0EE8421
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | skylarpu |
| Department | 2K Monitors |
| Origin | Mainland China |
| Screen Type | Color LCD with Projected Capacitive Touchscreen |
| Paneltyp | LM1625A01-1C |
| Weight | 11 oz (312 g) with batteries |
| Screen Size | 4 inches |
| Screen Type | Color touchscreen, anti-glare |
| Resolution | 480 x 800 pixels |
| Assembly Composition | LCD Display + Digitizer Touch Layer (may include front lens) |
| Color Depth | 16.7 Million colors |
| Surface Treatment | Anti-glare & Anti-scratch Coating |
| Brand | skylarpu |
| Mounting Hardware | LCD |
| Number of Items | 1 |
| Batteries Required | No |
| Manufacturer | Skylarpu |
| Parcel Dimensions | 15 x 10 x 5 cm, 100 g |
| Date First Available | Oct. 28 2025 |
| Item Model Number | A0EE8421 |
About This Item
- ●Origin: Mainland China
- ●Screen Type: Color LCD with Projected Capacitive Touchscreen
- ●Paneltyp: LM1625A01-1C
- ●Weight: 11 oz (312 g) with batteries
- ●Screen Size: 4 inches
- ●Screen Type: Color touchscreen, anti-glare
- ●Resolution: 480 x 800 pixels
- ●Assembly Composition: LCD Display + Digitizer Touch Layer (may include front lens)
- ●Color Depth: 16.7 Million colors
- ●Surface Treatment: Anti-glare & Anti-scratch Coating
Customer Reviews (0)
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Origin : Mainland China Screen Type: Color LCD with Projected Capacitive Touchscreen Paneltyp: LM1625A01-1C Weight: 11 oz (312 g) with batteries Screen Size: 4 inches Screen Type: Color touchscreen, anti-glare Resolution: 480 x 800 pixels Assembly Composition: LCD Display + Digitizer Touch Layer (may include front lens) Color Depth: 16.7 Million colors Surface Treatment: Anti-glare & Anti-scratch Coating
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.