







HAJAAN BREEZE PRO Gaming Desktop Tower PC - AMD Ryzen 5 5600G Hexa Core Processor 3.90GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Nvidia GeForce GTX 1650 4GB,
$1,294.80
In Stock
SKU: CFCB5573
Key Features:
HAJAANBREEZE PRO+23 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Model | BREEZE PRO |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Tower |
| Color | Black |
| Processor | AMD Ryzen 5 5600G |
| Memory | 16 GB DDR4 SDRAM |
| Storage | Solid State Drive |
| Monitor | Monitor not included |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Windows 11 | Ready |
| CPU Type | AMD Ryzen 5 |
| CPU Name | 3.90GHz |
| GPU/VGA Type | GeForce GTX 1650 |
| Graphics Card | Nvidia GeForce GTX 1650 4GB |
| Memory Capacity | 16GB DDR4 |
| SSD | 512GB |
| HDD | No |
| Storage Spec | 512GB Solid State Drive |
| Optical Drive Type | No |
| Screen Size | No Screen |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Contents | HAJAAN BREEZE PRO Gaming Desktop Computer, New HAJAAN Gaming Headset, New Gaming Keyboard & Mouse Combo, Wireless WiFi, Power Cord |
| First Listed on Newegg | January 26, 2022 |
| Item Model Number | CFCB5573 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.