







HAJAAN BREEZE PRO Gaming Tower PC - AMD Ryzen 7 5700G Processor, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, 4TB HDD, Nvidia GeForce RTX 2060 6GB, WIFI, Gaming Headset,
$1,796.40
In Stock
SKU: A512B47D
Key Features:
HAJAANBREEZE PRO+20 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Model | BREEZE PRO |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Tower |
| Usage | Consumer |
| Color | Black |
| Cooling System | Air Cooling |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Windows 11 | Ready |
| CPU Type | AMD Ryzen 7 5000 Series |
| CPU Name | 3.80GHz |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 2060 |
| Memory Capacity | 16GB DDR4 |
| SSD | 512GB |
| HDD | 4TB |
| Screen Size | No Screen |
| Case Features | Side Panel Window |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | HAJAAN BREEZE PRO Gaming Desktop Computer, New HAJAAN Gaming Headset, New Gaming Keyboard & Mouse Combo, Wireless Wi-Fi, Power Cord |
| First Listed on Newegg | August 24, 2022 |
| Item Model Number | A512B47D |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
HAJAAN BREEZE PRO Gaming Tower PC β AMD Ryzen 7 5700G Processor, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, 4TB HDD, Nvidia GeForce RTX 2060 6GB, WIFI, Gaming Headset, Windows 11 Pro
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.