







HAJAAN Gaming Desktop PC, Intel Core Ultra 7 265K, GeForce RTX 5070 12GB GDDR7, AI-Enhanced Graphics, 64GB DDR5, 4 TB NVMe SSD, INTEL Z890, Liquid
$3,418.80
In Stock
SKU: 10913F8C
Key Features:
GeForce RTX 5070Intel Core Ultra 7 265K+18 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5070 |
| CPU Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Memory Capacity | 64GB DDR5 |
| SSD | 4TB NVMe |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Form Factor | Mid Tower |
| Usage | Gaming |
| Color | Black |
| Monitor | Monitor not included |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| CPU Base Frequency | 3.30GHz |
| GPU Memory | 12 GB GDDR7 |
| Screen Size | No Screen |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | Gaming PC with Liquid Cooling, Gaming Keyboard, Gaming Mouse, Wi-Fi & Bluetooth, User Manual, Power Cable |
| First Listed on Newegg | December 22, 2025 |
| Item Model Number | 10913F8C |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.