







HAJAAN Gaming PC Desktop, AMD Ryzen 7 7700X Processor up to 5.4GHz, GeForce RTX 4070 12GB GDDR6, 64GB DDR5 6000MHz, 2TB NVMe SSD, WiFi Ready & Windows
(4 reviews)
$2,938.80
In Stock
SKU: 4F78D30A
Key Features:
HAJAANSuperX+23 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Model | SuperX |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Mid Tower |
| Usage | Consumer |
| Color | Black |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Monitor | Monitor not included |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Name | AMD Ryzen 7 7700X |
| CPU Base Frequency | 4.50GHz |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 4070 |
| GPU Memory | 12 GB GDDR6 |
| Memory Capacity | 64GB DDR5 |
| Memory Speed | 6000 MHz |
| SSD | 2TB NVMe |
| Screen Size | No Screen |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Commercial |
| Package Contents | HAJAAN SUPERX Gaming Desktop Computer, New HAJAAN Gaming Headset, New Gaming Keyboard & Mouse Combo, Wireless WiFi, Power Cord |
| First Listed on Newegg | October 29, 2024 |
| Item Model Number | 4F78D30A |
Customer Reviews (4)
3.8
Based on 4 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.