






HAJAAN Gaming PC Desktop Tower - AMD Ryzen 5 5600X, GTX 1660 Super 6GB GDDR6, 32GB DDR4 RAM, 1TB NVMe M.2 SSD, Windows 11 Pro, WiFi
$1,381.20
In Stock
SKU: BBA1194D
Key Features:
HAJAANBREEZE+27 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Series | BREEZE |
| Model | BREEZE |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Mid Tower |
| Usage | Consumer |
| Color | Black |
| Processor | AMD Ryzen 5 5600X |
| Monitor | Monitor not included |
| Cooling System | Air Cooling |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Type | AMD Ryzen 5 5600X |
| CPU Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| CPU Base Frequency | 3.70GHz |
| Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| L2 Cache Per CPU | 32 MB |
| L3 Cache Per CPU | 32 MB |
| CPU Socket Type | AM4 |
| GPU/VGA Type | NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER |
| GPU Memory | 6 GB GDDR6 |
| Memory Capacity | 32GB DDR4 |
| SSD | 1TB NVMe |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | Gaming PC, Gaming Keyboard, Gaming Mouse, Power Cord |
| First Listed on Newegg | January 27, 2025 |
| Item Model Number | BBA1194D |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.