





HAJAAN Gaming PC Desktop Tower - AMD Ryzen 7 5700X, RTX 5060 8GB GDDR6, 32GB DDR4 RAM, 1TB NVMe M.2 SSD, 24" Inch Curve Gaming Monitor, Windows 11
(1 reviews)
$1,642.80
In Stock
SKU: 64E55F1D
Key Features:
GeForce RTX 5060AMD Ryzen 7 5700X+18 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5060 |
| CPU Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Memory Capacity | 32GB DDR4 |
| SSD | 1TB NVMe |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Form Factor | Mid Tower |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Brand | HAJAAN |
| Model | BREEZE |
| Usage | Gaming |
| Color | Black |
| Cooling System | Air Cooling |
| CPU Base Frequency | 3.40GHz |
| GPU Memory | 8 GB GDDR6 |
| Screen Size | 24" |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | Gaming PC, 24 Inch Curved Gaming Monitor, Gaming Keyboard, Gaming Mouse, Power Cord |
| First Listed on Newegg | December 22, 2025 |
| Item Model Number | 64E55F1D |
Customer Reviews (1)
3.0
Based on 1 review
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
HAJAAN Gaming PC Desktop Tower β AMD Ryzen 7 5700X, RTX 5060 8GB GDDR6, 32GB DDR4 RAM, 1TB NVMe M.2 SSD, 24β³ Inch Curve Gaming Monitor, Windows 11 Pro, WiFi
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.