







HAJAAN Gaming PC Tower Desktop - MSI 27" Curved Gaming Monitor - RTX 4060 Ti 8GB GDDR6 - Intel Core i7-12700K - 32GB DDR4 RAM - 1TB NVMe SSD - Wifi 6
$2,218.80
In Stock
SKU: 8072FAB8
Key Features:
HAJAANSuperX+17 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Model | SuperX |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Form Factor | Tower |
| Usage | Consumer |
| Color | Black |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Type | Intel Core i7 12th Gen |
| CPU Name | Intel Core i7-12700K |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 4060 Ti |
| Memory Capacity | 32GB DDR4 |
| SSD | 1TB |
| HDD | No |
| Screen Size | 27" |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Contents | HAJAAN SuperX Gaming PC with Liquid Cooling27 Inch MSI Curved MonitorMechanical Gaming Keyboard & MouseWiFi 6, Bluetooth, Power Cord |
| First Listed on Newegg | March 21, 2024 |
| Item Model Number | 8072FAB8 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.