







HAJAAN PhantomX Gaming Desktop PC Intel Core i7-12700K (12th Gen), GeForce RTX 5070 12GB, 32GB RAM, 1TB NVMe SSD, Wi-Fi, Windows 11 Pro
$2,158.80
In Stock
SKU: FF5560FE
Key Features:
Intel Core i7 12th GenGeForce RTX 5070+17 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| CPU Type | Intel Core i7 12th Gen |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5070 |
| CPU Name | Intel Core i7-12700K |
| Memory Capacity | 32GB DDR4 |
| SSD | 1TB NVMe |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Form Factor | Mid Tower |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Model | PhantomX |
| Usage | Gaming |
| Monitor | Monitor not included |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| GPU Memory | 12 GB GDDR7 |
| Screen Size | No Screen |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | Gaming PC with Liquid Cooling, Gaming Keyboard and Mouse, Wi-Fi and Bluetooth, User Manual, Power Cord |
| First Listed on Newegg | February 02, 2026 |
| Item Model Number | FF5560FE |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.