







HAJAAN PhantomX Gaming Desktop PC, Intel i9 12900K Processor, GeForce RTX 5070 12GB GDDR7, AI-Enhanced Graphics, 32GB DDR4, 2 TB NVMe SSD, Liquid
$2,398.80
In Stock
SKU: DA2EF1E1
Key Features:
HAJAANPhantomX+17 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HAJAAN |
| Department | HAJAAN |
| Brand | HAJAAN |
| Model | PhantomX |
| Form Factor | Mid Tower |
| Usage | Gaming |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| CPU Name | Intel Core i9-12900K |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5070 |
| GPU Memory | 12 GB GDDR7 |
| Memory Capacity | 32GB DDR4 |
| SSD | 2TB NVMe |
| Screen Size | No Screen |
| Mouse Type | Wired Mouse |
| Keyboard Type | Wired Keyboard |
| Package Type | Retail |
| Package Contents | Gaming PC with Liquid Cooling, Gaming Keyboard, Gaming Mouse, Wi-Fi & Bluetooth, User Manual, Power Cable |
| First Listed on Newegg | December 22, 2025 |
| Item Model Number | DA2EF1E1 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.