







Hoengager Astral Mini Gaming PC -AMD Ryzen 7 7700 8-Core 3.8 GHz-RTX 5060 8GB -32GB DDR5 6000MHZ RAM-1TB PCIe SSD -WIFI &Bluetooth -RGB Fans-Prebuilt
(2 reviews)
$1,738.80
In Stock
SKU: B23918A9
Key Features:
AMD Ryzen 7 7000 SeriesGeForce RTX 5060+18 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Hoengager |
| Department | Hoengager |
| CPU Type | AMD Ryzen 7 7000 Series |
| GPU/VGA Type | GeForce RTX 5060 |
| CPU Name | AMD Ryzen 7 7700 |
| Memory Capacity | 32GB DDR5 |
| SSD | 1TB |
| Operating System | Windows 11 |
| Power Supply | 650W |
| Form Factor | Desktop |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Usage | Consumer |
| Color | White |
| Processor | AMD Ryzen 7 7700 |
| Memory | 32GB DDR5 6000MHZ |
| Storage | 1TB SSD |
| Cooling System | Air Cooling |
| Windows 11 | Ready |
| CPU Socket Type | AM5 |
| Memory Speed | DDR5 6000 |
| Screen Size | No Screen |
| First Listed on Newegg | June 22, 2025 |
| Item Model Number | B23918A9 |
Customer Reviews (2)
5.0
Based on 2 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 5.0/5 by verified buyers β 2 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.