






Hoengager Gaming PC Intel Core i7-12700K 12-Core (8P+4E) 3.6 GHz,Radeon RX 9070XT 16GB, 32GB DDR5 RAM 6000MHz,1TB PCIe SSD, WiFi & BT ,850W PSU,
$2,290.80
In Stock
SKU: 67E24B19
Key Features:
Intel Core i7 12th GenAMD Radeon RX 9070 XT+23 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Hoengager |
| Department | Hoengager |
| CPU Type | Intel Core i7 12th Gen |
| GPU/VGA Type | AMD Radeon RX 9070 XT |
| CPU Name | Intel Core i7-12700K |
| Memory Capacity | 32GB DDR5 |
| SSD | 1TB |
| Operating System | Windows 11 |
| Power Supply | 850W |
| LAN Speed | 10/100/1000Mbps |
| WiFi Generation | Wi-Fi 6 |
| Form Factor | Desktop |
| Type | Gaming & Entertainment |
| Usage | Consumer |
| Color | White |
| Processor | Intel Core i7-12700K |
| Memory | 32GB (16GB*2) DDR5 6000MHz |
| Storage | 1TB PCIe SSD |
| Cooling System | Liquid Cooling |
| Windows 11 | Ready |
| CPU Socket Type | LGA 1700 |
| Memory Speed | DDR5 6000 |
| Screen Size | No Screen |
| WLAN | 802.11ac Wireless LAN |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| RJ45 | 1 port |
| First Listed on Newegg | October 16, 2025 |
| Item Model Number | 67E24B19 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
@import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content.css) @import url(//c1.neweggimages.com/WebResource/Themes/WWW/CSS/seller/a_plus_content_responsive.css)
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.