







HP OmniDesk M03 AI Desktop PC Intel Core Ultra 7 265 up to 5.30GHz, 16GB DDR5 RAM, 1TB NVMe SSD, Intel Graphics, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, Windows 11
$1,138.80
In Stock
SKU: 198D2EE2
Key Features:
HPOmniDesk+36 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | HP |
| Department | HP |
| Brand | HP |
| Series | OmniDesk |
| Model | HP OmniDesk M03 |
| Release Year | 2025 |
| Type | Everyday Use, Education, Business |
| Form Factor | Tower |
| Color | Dark Wood |
| Processor | Intel Core Ultra 7 265 |
| Processor Main Features | 64 bit 20-Core Processor |
| Cache Per Processor | 30MB L3 Cache |
| Memory | 16GB |
| Storage | 1TB NVMe SSD |
| Monitor | Monitor not included |
| Keyboard | Keyboard |
| Mouse | Mouse |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Windows 11 | Ready |
| CPU Type | Intel Core Ultra 7 |
| CPU Name | Intel Core Ultra 7 265 |
| CPU Socket Type | LGA 1851 |
| GPU/VGA Type | Intel Graphics |
| Graphics Card | Intel Graphics |
| Graphics Interface | Integrated |
| Memory Capacity | 16GB |
| Memory Speed | DDR5 5600 |
| Maximum Memory Supported | 128GB |
| SSD | 1TB |
| Touchscreen | No |
| WLAN | 802.11ax Wireless |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Front USB | 6 |
| Video Ports | 1x HDMI, 1x DisplayPort |
| Rear USB | 4 |
| RJ45 | 1 |
| Mouse Type | Wireless Mouse |
| Keyboard Type | Wireless Keyboard |
| Package Type | Retail |
| First Listed on Newegg | January 08, 2026 |
| Item Model Number | 198D2EE2 |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
HP OmniDesk M03 AI Desktop PC Intel Core Ultra 7 265 up to 5.30GHz, 16GB DDR5 RAM, 1TB NVMe SSD, Intel Graphics, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.4, Windows 11 Home, Wireless Keyboard & Mouse, Dark Wood
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.