








iBUYPOWER N/A Gaming PC Desktop - Intel Core Ultra 9 285, NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB, 32GB DDR5 RGB RAM, 1TB NVMe SSD
$2,638.80
In Stock
SKU: 4BC8CC8B
Key Features:
750WWindows 11 Home+9 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | iBUYPOWER |
| Department | IBUYPOWER |
| Power Supply | 750W |
| Operating System | Windows 11 Home |
| CPU Type | Intel Core Ultra 9 |
| CPU Name | Intel Core Ultra 9 285 |
| GPU/VGA Type | NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB |
| Memory Capacity | 32GB DDR5 |
| Memory Speed | DDR5 5200 |
| SSD | 1TB |
| Screen Size | No Screen |
| Bluetooth | Yes |
| First Listed on Newegg | December 24, 2025 |
| Item Model Number | 4BC8CC8B |
Customer Reviews (0)
0.0
Based on 0 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
iBUYPOWER N/A Gaming PC Desktop β Intel Core Ultra 9 285, NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB, 32GB DDR5 RGB RAM, 1TB NVMe SSD
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.