










LUCKY CHARMS - FAMILY SIZE PACK - Cereal Box with Marshmallows, Frosted Cereal With Marshmallows, 526 Grams Package of Cereal
In Stock
SKU: 136D2B4F
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Lucky Charms |
| Department | Cold Cereal |
| BREAKFAST CEREAL | Make a magical start to the day with Lucky Charms Breakfast Cereal with Marshmallows; Pour a bowl with milk for breakfast or pack a bag for an afternoon snack |
| MARSHMALLOW SHAPES | Frosted toasted cereal and Lucky's magical marshmallows brings smiles to breakfast time; Fun marshmallows come in a variety of shapes and colours |
| WHOLE GRAINS | Gluten Free cereal is made with whole grains as the first ingredient; No artificial flavours or colours |
| PANTRY FAVOURITE | A pantry and kids snacking favourite; Family Size is a perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack |
| CONTAINS | 526 g, one ct |
| Brand Name | Lucky Charms |
| Age Range Description | Child |
| Manufacturer | GENERAL MILLS CANADA CORPORATION |
| UPC | 065633134348 |
| Cuisine | American |
| Country of Origin | USA |
| Manufacturer Contact Information | MISSISSAUGA, ON, L4W 5N9 CA |
| Flavor | Family Size Pack Cereal |
| Item Form | Flaked |
| Specialty | No Artificial Colors |
| Container Type | Box |
| Breakfast Cereal Type | Cold Cereal |
| Unit Count | 526 Grams |
| Number of Items | 1 |
| Item Weight | 526 Grams |
| Size | 526 g (Pack of 1) |
| Total Eaches | 1 |
| Package-weight | 0.64 Kilograms |
| Item Model Number | 136D2B4F |
About This Item
- βBREAKFAST CEREAL: Make a magical start to the day with Lucky Charms Breakfast Cereal with Marshmallows; Pour a bowl with milk for breakfast or pack a bag for an afternoon snack
- βMARSHMALLOW SHAPES: Frosted toasted cereal and Lucky's magical marshmallows brings smiles to breakfast time; Fun marshmallows come in a variety of shapes and colours
- βWHOLE GRAINS: Gluten Free cereal is made with whole grains as the first ingredient; No artificial flavours or colours
- βPANTRY FAVOURITE: A pantry and kids snacking favourite; Family Size is a perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack
- βCONTAINS: 526 g, one ct
Customer Reviews (1)
Based on 1 review
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
BREAKFAST CEREAL: Make a magical start to the day with Lucky Charms Breakfast Cereal with Marshmallows; Pour a bowl with milk for breakfast or pack a bag for an afternoon snack MARSHMALLOW SHAPES: Frosted toasted cereal and Lucky's magical marshmallows brings smiles to breakfast time; Fun marshmallows come in a variety of shapes and colours WHOLE GRAINS: Gluten Free cereal is made with whole grains as the first ingredient; No artificial flavours or colours PANTRY FAVOURITE: A pantry and kids snacking favourite; Family Size is a perfect addition to your weekly groceries and on-the-go snack CONTAINS: 526 g, one ct
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 4.7/5 by verified buyers β 1 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.