


Principles of Electrical Engineering and Eletronics
In Stock
SKU: 7C7822ED
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Department | 2K Monitors |
| Language β | β English |
| ISBN-10 β | β 8121942985 |
| ISBN-13 β | β 978-8121942980 |
| Item weight β | β 1.65 kg |
| Dimensions β | β 19.8 x 13 x 1.5 cm |
| Customer Reviews | |
| Publisher | McGraw Hill |
| Edition | 7th |
| Language | English |
| Print length | 994 pages |
| ISBN-10 | 1260598098 |
| ISBN-13 | 978-1260598094 |
| Item Weight | 2.96 pounds |
| Dimensions | 10 x 1.38 x 7.91 inches |
| Item Model Number | 7C7822ED |
About This Item
- βLanguage β: β English
- βISBN-10 β: β 8121942985
- βISBN-13 β: β 978-8121942980
- βItem weight β: β 1.65 kg
- βDimensions β: β 19.8 x 13 x 1.5 cm
- βCustomer Reviews:
- βLanguage English
- βDimensions 19.8 x 13 x 1.5 cm
- βISBN-10 8121942985
- βISBN-13 978-8121942980
Customer Reviews (1)
Based on 1 review
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Report an issue with this product Previous slide of product details Language English Dimensions 19.8 x 13 x 1.5 cm ISBN-10 8121942985 ISBN-13 978-8121942980 Next slide of product details See all details Product details Language β : β English ISBN-10 β : β 8121942985 ISBN-13 β : β 978-8121942980 Item weight β : β 1.65 kg Dimensions β : β 19.8 x 13 x 1.5 cm Customer Reviews:
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 5.0/5 by verified buyers β 1 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.