






TEKXDD RGB Gaming Mouse Pad - Mousepad, XXL Extended 12 LED Modes Mouse Desk Pad 31.5X 11.8inch, Non-Slip Rubber Base, Desk Mat Mousepad for Computers, PC, Laptop and Office
In Stock
SKU: A185970A
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | TEKXDD |
| Department | Keyboard & Mouse Accessories |
| Brand | TEKXDD |
| Manufacturer | TEKXDD |
| Country of Origin | China |
| Item height | 0.03 Centimetres |
| Manufacturer Contact Information | czusa_support@163.com |
| Unit Count | 1 Count |
| Warranty Description | 1 year manufacturer |
| Item Dimensions L x W | 80L x 30W Centimetres |
| Size | 31.5L x 11.8W inches |
| Colour | Rgb Purple |
| Shape | Rectangular |
| Additional Features | Non-slip |
| Enclosure Material | Rubber |
| Item Model Number | A185970A |
About This Item
- ●★【12 RGB】 Light mode, super glow fiber light brings unique appearance, enjoy your gaming entertainment with this RGB mouse pad. Multiple static lighting modes: red, blue, green, violet, light blue, yellow, white, etc. Multiple dynamic modes: fast transmission light, slow gradient light, breathing illumination, etc.
- ●★【Super Large Size】 The 800 x 300mm (31.5 x 11.8 inch) large mouse pad will fit perfectly on your desk and provide perfect moving space. And it will provide you enough space to operate keyboard and mouse for professional gaming or business tasks
- ●★【Super Smooth Surface】 Our mouse pad is made of soft fiber woven material and its smooth surface allows the mouse to move more accurately and smoothly. Whether you are working or playing games, the TEKXDD gaming mouse pad xxl brings you a satisfying experience
- ●★【Non-slip Rubber Base】 The stability of the mousepad is very good, the base material is made of natural rubber, rubber which provides good grip and prevents the mousepad from slipping or moving with mouse use
- ●★【Easy to Use】 Plug and play, this mouse pad works via USB port. No drivers are required, it is easy to change lighting modes and colors by one press on the switch button. Press and hold for 3-5 seconds to turn off the light also press once more to turn it on, the mouse pad will the previous lighting mode, no need to reselect it
Customer Reviews (8)
Based on 8 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
★【12 RGB】 Light mode, super glow fiber light brings unique appearance, enjoy your gaming entertainment with this RGB mouse pad. Multiple static lighting modes: red, blue, green, violet, light blue, yellow, white, etc. Multiple dynamic modes: fast transmission light, slow gradient light, breathing illumination, etc. ★【Super Large Size】 The 800 x 300mm (31.5 x 11.8 inch) large mouse pad will fit perfectly on your desk and provide perfect moving space. And it will provide you enough space to operate keyboard and mouse for professional gaming or business tasks ★【Super Smooth Surface】 Our mouse pad is made of soft fiber woven material and its smooth surface allows the mouse to move more accurately and smoothly. Whether you are working or playing games, the TEKXDD gaming mouse pad xxl brings you a satisfying experience ★【Non-slip Rubber Base】 The stability of the mousepad is very good, the base material is made of natural rubber, rubber which provides good grip and prevents the mousepad from slipping or moving with mouse use ★【Easy to Use】 Plug and play, this mouse pad works via USB port. No drivers are required, it is easy to change lighting modes and colors by one press on the switch button. Press and hold for 3-5 seconds to turn off the light also press once more to turn it on, the mouse pad will the previous lighting mode, no need to reselect it
Our Take
The right TEKXDD accessory can extend the life and usefulness of your devices. Vivabay picks accessories that are well-built, compatible, and fairly priced.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.4/5 by verified buyers — 8 reviews confirm quality.
- ✓Currently 29% off the regular price — competitive pricing checked against major retailers.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.