






Toilet Tank Flapper, 2Inch Universal Toilet Flapper Replacement Toilet Seal Water Stop Valve Cover Universal Toilet Flapper Toilet Accessories Drain Valve CoverToilet Tank...
In Stock
SKU: A6F7077A
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Generic |
| Department | Toilet Flappers |
| RELIABLE QUALITY | This toilet tank flapper is made of high quality rubber for a good seal, comes with stainless steel chain and clip hooks. The flapper adopts universal design, durable and not easy to rust or damage, it is a high quality toilet accessory with great value for money. |
| EXCELLENT CRAFTSMANSHIP | This toilet tank flapper replacement is carefully polished to a smooth, burr-free surface, so you don't have to worry about scratching your hands. |
| UNIVERSAL ACCESSORY | This is a universal toilet flapper for 2 inch toilet flappers. Save water and flush better. Our toilet flapper replacement parts have a high sealing value. |
| BEST CHOICE | If your toilet does not empty completely or flushes slowly and you need to replace the flapper, our toilet flapper saves water and is your best choice. |
| EASY TO INSTALL | This toilet flapper replacement is easy to install, no need to use any tools, you can install it by yourself. |
| Manufacturer | Generic |
| Place of Business | zhuangruipin633@hotmail.com |
| Product Dimensions | 7.62 x 5.08 x 2.54 cm, 60 g |
| Item model number | Toilet Flapper |
| Colour | Blue |
| Material | Plastic |
| Installation Method | hand |
| Included Components | chain |
| Batteries Required | No |
| Item Weight | 60 g |
| Country of origin | China |
| Date First Available | March 19 2024 |
| Item Model Number | A6F7077A |
About This Item
- ●RELIABLE QUALITY: This toilet tank flapper is made of high quality rubber for a good seal, comes with stainless steel chain and clip hooks. The flapper adopts universal design, durable and not easy to rust or damage, it is a high quality toilet accessory with great value for money.
- ●EXCELLENT CRAFTSMANSHIP: This toilet tank flapper replacement is carefully polished to a smooth, burr-free surface, so you don't have to worry about scratching your hands.
- ●UNIVERSAL ACCESSORY: This is a universal toilet flapper for 2 inch toilet flappers. Save water and flush better. Our toilet flapper replacement parts have a high sealing value.
- ●BEST CHOICE: If your toilet does not empty completely or flushes slowly and you need to replace the flapper, our toilet flapper saves water and is your best choice.
- ●EASY TO INSTALL: This toilet flapper replacement is easy to install, no need to use any tools, you can install it by yourself.
Customer Reviews (4)
Based on 4 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
RELIABLE QUALITY: This toilet tank flapper is made of high quality rubber for a good seal, comes with stainless steel chain and clip hooks. The flapper adopts universal design, durable and not easy to rust or damage, it is a high quality toilet accessory with great value for money. EXCELLENT CRAFTSMANSHIP: This toilet tank flapper replacement is carefully polished to a smooth, burr-free surface, so you don't have to worry about scratching your hands. UNIVERSAL ACCESSORY: This is a universal toilet flapper for 2 inch toilet flappers. Save water and flush better. Our toilet flapper replacement parts have a high sealing value. BEST CHOICE: If your toilet does not empty completely or flushes slowly and you need to replace the flapper, our toilet flapper saves water and is your best choice. EASY TO INSTALL: This toilet flapper replacement is easy to install, no need to use any tools, you can install it by yourself.
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.0/5 by verified buyers — 4 reviews confirm quality.
- ✓Currently 75% off the regular price — competitive pricing checked against major retailers.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.