







VOVO STYLEMENT TCB-8100W Smart Toilet for bathrooms, Elongated One Piece Toilet, 1.12 GPF, Auto Dual Flush, ADA Chair Height, Heated Seat, Made in Korea
In Stock
SKU: B3FBA474
Key Features:
Quantity:
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | VOVO |
| Department | Bidet Seats |
| Brand Name | VOVO |
| Model Number | TCB-8100W |
| Manufacturer | VOVO Corporation |
| UPC | 850016152671 |
| Item height | 21.4 inches |
| Manufacturer Contact Information | 888 601 0177 |
| Colour | White |
| Shape | Oblong |
| Item Dimensions D x W x H | 65.8D x 39.4W x 54.4H Centimetres |
| Item Weight | 37 kg |
| Material Type | Stainless Steel |
| Seat Material Type | Plastic |
| Installation Method | Floor Mounted |
| Item Model Number | B3FBA474 |
About This Item
- βπ§ AUTOMATIC DUAL FLUSH - Smart seat sensor that can choose between a small flush or a full flush, providing hands-free operation. (1.12 GPF / For 35 PSI)
- βπ§ HEATED SEAT / WARM WATER / WARM DRYER - Premium bidet features with a self-cleaning stainless steel nozzle and auto deodorization
- βπ§ WIRELESS REMOTE CONTROLLER / AUTO DEODORIAZATION β Posterior/feminine/turbo wash functions and automatic deodorization system all controlled by a smart wireless remote
- βπ§ TANKLESS FLUSHING SYSTEM - Tornado wash powerfully cleans the inner bowl without using any stale water. The system uses a direct water supply from the pipe.
- βπ§SEMI-PERMANENT STRAINER FILTER - Designed to trap and remove debris particles in the water, providing clean water and preventing lime water while maintaining constant water pressure
Customer Reviews (10)
Based on 10 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
π§ AUTOMATIC DUAL FLUSH - Smart seat sensor that can choose between a small flush or a full flush, providing hands-free operation. (1.12 GPF / For 35 PSI) π§ HEATED SEAT / WARM WATER / WARM DRYER - Premium bidet features with a self-cleaning stainless steel nozzle and auto deodorization π§ WIRELESS REMOTE CONTROLLER / AUTO DEODORIAZATION β Posterior/feminine/turbo wash functions and automatic deodorization system all controlled by a smart wireless remote π§ TANKLESS FLUSHING SYSTEM - Tornado wash powerfully cleans the inner bowl without using any stale water. The system uses a direct water supply from the pipe. π§SEMI-PERMANENT STRAINER FILTER - Designed to trap and remove debris particles in the water, providing clean water and preventing lime water while maintaining constant water pressure
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- βRated 4.9/5 by verified buyers β 10 reviews confirm quality.
- βFree shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- β30-day hassle-free returns β if it doesn't meet your expectations, send it back.