
Yupik Organic Soy Protein Powder 90% Superfood, 250g, 6 Count
(8 reviews)
$39.50
In Stock
SKU: B7219610
Key Features:
YupikPowder+10 more
Quantity:
1
Free Shipping
On orders over $50
Easy Returns
30-day return policy
Secure Payment
100% secure checkout
Product Details
| Brand | Yupik |
| Department | Protein Drinks |
| Product feature | Low-calorie |
| Package Weight | 1.49 kilograms |
| Brand | Yupik |
| Form | Powder |
| Appropriate Age Range | Adult |
| Package Information | Pouch |
| Manufacturer | Yupik |
| Units | 1500 Grams |
| Product Dimensions | 33.65 x 17.14 x 22.86 cm, 1.49 kg |
| Serving size | 0 |
| Energy kcal | 110.00 Kilocalories |
| Fat | 0 g |
| Item Weight | 1.49 kg |
| Date First Available | March 22 2021 |
| Item Model Number | B7219610 |
About This Item
- ●Product feature: Low-calorie
- ●Package Weight: 1.49 kilograms
- ●Cholesterol-free
- ●Low in carbohydrates
Customer Reviews (8)
4.1
Based on 8 reviews
No reviews yet
Be the first to review this product!
About This Product
Cholesterol-free Low in carbohydrates Product feature: Low-calorie Package Weight: 1.49 kilograms
Our Take
Vivabay evaluates every product for quality, value, and real-world performance. Our goal is to help you make confident buying decisions with honest, practical assessments.
Why Buy From Vivabay
- ✓Rated 4.1/5 by verified buyers — 8 reviews confirm quality.
- ✓Free shipping across the US and Canada with secure checkout and order tracking.
- ✓30-day hassle-free returns — if it doesn't meet your expectations, send it back.